Menu

Výsledky Netflixu předčily očekávání

Společnost Netflix minulý týden oznámila mnohem větší nárůst předplatitelů v třetím čtvrtletí, než se očekávalo. Od července do konce září přibylo téměř devět milionů nových předplatitelů, zatímco odhady byly kolem šesti milionů. To předčilo očekávání analytiků, kteří předpovídali růst o pouhých šest milionů. Jedná se o největší růst od 2. čtvrtletí 2020.

Celkový počet předplatitelů platformy se nyní celosvětově vyšplhal na 247 milionů. Jako důvod tohoto růstu vedení Netflixu uvádí kroky zaměřené na omezení sdílení přihlašovacích údajů mezi uživateli a rozšiřující se nabídku nových programů. Akcie okamžitě reagovaly skokovým růstem.

(zdroj: yahoo! finance)

Dvanáctiměsíční minimum ceny akcie je 166 dolarů a dvanáctiměsíční maximum je 481 dolarů. Historické maximum ceny akcie z června 2021 činí 610 dolarů. Ročnímu maximu ceny akcie je stále daleko, o historickém nemluvě.

Kromě toho Netflix také oznámil zvýšení cen některých svých služeb pro zákazníky v USA, Británii a Francii.

Přehled základních finančních ukazatelů je následující:

Následující schéma zobrazuje zdroje příjmů a nákladovou strukturu:

Čtvrtletní tržby ve výši 8,54 miliardy dolarů jsou v souladu s odhady analytiků. V meziročním srovnání to představuje 9 % růst. Jejich odhad EPS ve výši 3,49 dolaru byl výrazně překonán – EPS dosáhlo 3,73 dolaru a meziroční růst činí 20 %. Free cash flow dosáhlo 1,89 miliardy dolarů při odhadu 1,27 miliardy dolarů, což je meziroční růst o 183 %.

Pro 4. čtvrtletí sice Netflix očekává pokračování růstu tržeb, zároveň však i pokles zisku. Tento pokles je způsoben čistě matematicky. Netflix oznámil, že letošní provozní marže bude 20 %, což je horní hranice předem oznamovaného pásma ziskovosti. Provozní zisk za 4. čtvrtletí byl pravděpodobně dopočítán tak, aby dosáhl této hodnoty.

Akcie to zohlednily a nejbližší vývoj bude ovlivňován hlavně trhem.