Menu

Obchody W. Buffetta v 3. čtvrtletí 2023

Minulý týden vydala společnost Berkshire Hathaway čtvrtletní report 13F, v němž je povinna zveřejnit realizované obchody s cennými papíry. Tento report přitom musí být vydán do 45 dní po skončení čtvrtletí a jako obvykle byl vydán v předposlední možný den.

Hodnota dlouhodobého akciového portfolia se snížila z 348 miliard USD na 318 miliard, což je však stále více než činila na konci loňského roku. Po odečtení prodejů činí ztráta hodnoty portfolia 23,5 miliardy dolarů. Téměř 85 % poklesu portfolia se rovná poklesu ceny akcie Apple. Přesto se podíl Apple na hodnotě držených akcií s 0,04 % udržel nad 50% hranici.

Toto jsou největší pozice v jeho portfoliu:

Společnost v Q3 realizovala několik významných prodejů. Zcela prodala akcie General Motors a dokončila více než rok probíhající postupný prodej akcií Activision Blizzard. Dalšími zcela prodanými akciemi s malým podílem jsou Celanese, Procter & Gamble, Mondelez a UPS. K tomu prodala desetinu držených akcií Chevron a šestinu akcií HP.

Co se týče nákupů, Berkshire Hathaway zvýšila podíl ve finanční společnosti Liberty Live. Sice nenakoupila akcie Occidental Petroleum, jejich nákup ale pokračuje ve 4. čtvrtletí. Nově kupované akcie jsou Sirius XM Holdings, jehož podíl v portfoliu činí 0,01 % a Atlanta Braves Holdings s podílem 0,002 %.

Zajímavé bude, jak „vyčištěné“ bude jeho portfolio na konci roku a jak velké budou nákupy Occidental Petroleum.