Menu

Někdo velký buduje pozici v Netflixu

Don Bilson, Analytik, který jako první přišel s tím, že Carl Icahn buduje pozici v HP nebo že se W. Buffett chystá podílet na převzetí společnosti Occidental Petroleum tvrdí, že někdo nyní buduje významnou pozic ve společnosti Netflix.

Podle Bilsona totiž Nomura pro nějakého investora (pravděpodobně investora – aktivistu) nakupila ve třetím čtvrtletí letošního roku 1,9 miliónu kusů akcií. Odhadem za 600 miliónů dolarů a podílem necelých 0,5 %. Jestli vám to připadá jako zanedbatelný podíl, může se už nyní pohybovat kolem 10. místa podle velkosti podílu. A to ještě je před ním několik pasivních investorů typu indexové fondy.

Samozřejmě kolují spekulace, kdo by mohl oním tajemným investorem být. Nejčastěji ji mluví o dvou investorech – opět C. Icahnovi a o B. Ackmannovi. Ten navíc uvedl, že v Netflixu začal kupovat akcie.

Zajímavá je i samotná Nomura, protože ta se podílela na tom, když Carl Icahn skupoval akcie v HP (kde nyní drží 4 %). Relativně nedávnou velkou pozicí C. Icahna byla společnost Apple, kterou následně dotlačil do výplaty dividend a před 3 lety „přenechal“ akcie W. Buffettovi. Tím máme na mysli skutečnost, že W. Buffett nakupoval akcie přesně ve stejné době, kdy je C. Icahn prodával.

Jak C. Icahn, tak i B. Ackmann se k dané skutečnosti odmítli vyjádřit.