Menu

Bezos prodal akcie za 1,8 mld USD

J. Bezos prodal minulý týden akcie Amazonu za 1,8 miliardy dolarů.

Rozvířila se kolem toho řada spekulací, proč to vlastně udělal, co tím sleduje. Že je to obrovské překvapení… Snad se mu nezdají předražené?

❓Co to znamená? Nic! ?Tento jeho prodej akcií šel odhadnout, jak co do výše s přesností +/- 10 procent, tak i co se týče načasování s přesností pár dní.

Jak je to možné? Jednoduše ? V první tabulce je přehled jeho prodejů akcií za poslední 4 roky. Podívejte se na pravidelnost. V posledních 4 letech vždy prodával akcie na přelomu července a srpna, více než 900 tisíc kusů akcií.

Proč se to děje? Podle pravidelnosti a objemu prodejů má J. Bezos dohodu s americkou SEC o prodeji jeho akcií. Schválně se podívejte na objemy obchodů na přelomu července a srpna za poslední 4 roky.

Taková přesnost není náhoda. Předem jsou domluveny jak termíny, tak i objemy prodejů. Mimochodem, v listopadu 2018 Bezos prodal 1.000.000 kusů akcií.

Náhoda? Nemyslíme si, analogickou dohodu měl se SEC třeba i B. Gates.

Až se budete příště podivovat nad prodeji akcií J. Bezose (nebo jiných TOP manažerů velkých společností) nezapomeňte na tuto skutečnost.